images/articlephotos/Gintaras_prokur2017.jpg2017 metų kovo 31 dieną Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje vyko tradicinis šachmatų žaibo turnyras „Prokuratūros taurė – 2017“. Buvo žaidžiama 11 ratų šveicariška sistema su komandine įskaita. Varžybas, skirtas Prokuratūros dienos progai paminėti, organizavo Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra. Pagal varžybų nuostatus dalyvauti buvo kviečiami šachmatų mėgėjai, kurie yra Lietuvos Respublikos Seimo nariai, teismo, prokuratūros, policijos, advokatūros, VMI, Lietuvos banko, kariuomenės, muitinės, ikiteisminio tyrimo įstaigų darbuotojai ir kviestiniai svečiai. Šiame renginyje tarp 6 komandoms atstovavusių 28 turnyro dalyvių dalyvavo plungiškė Lina Buterlevičienė ir trys buvę plungiškiai, Plungės sporto mokyklos auklėtiniai Gintaras Bagužis, Žilvinas Jašmontas ir Rytis Buterlevičius.
Asmeninėje įskaitoje puikiai pasirodė Gintaras Bagužis, surinkęs 7,5 taško iš 11 galimų, kuris nusileidęs tik aržybų nugalėtojui Laizanui Antanui Klimkevičiui, užėmė antrąją vietą, trečiosios vietos laimėtojas - Julijanas Viduto. Šio turnyro išvakarėse Gintaras Bagužis iškovojo antrąją vietą ir 2017 metų Lietuvos policijos šachmatų pirmenybėse, o šiose varžybose taip pat rungęsis plungiškis Žilvinas Jašmontas tik dėl blogesnių papildomų rodiklių liko ketvirtojoje rezultatų lentelės vietoje.
Komandinėje įskaitoje, kurioje rezultatai buvo skaičiuojami pagal 3-ių geriausiai pasirodžiusių žaidėjų rezultatus, nugalėtoja tapo Vilniaus šachmatų klubo komanda, kurioje žaidė buvęs plungiškis Gintaras Bagužis bei asmeninės įskaitos nugalėtojas L. A. Klimkevičius ir FM Boris Rositsan. Antrąją vietą užėmė Prokuratūros komanda, treti – Advokatūros atstovai. Prokuratūros taurės varžybose dalyvavusių kitų plungiškių rezultatai šiemet gerokai kuklesni.
Visos renginio nuotraukos skelbiamos fotogalerijoje.

Plungės VŠK „Bokštas“ nuotraukose: viršuje – Gintaras Bagužis (antrame plane - Žilvinas Jašmontas), apačioje – Žilvinas Jašmontas.