images/articlephotos/taurage2017_1.jpg
2017 metų gruodžio 10 dieną (sekmadienį) Tauragėje vyko Antano Radžiaus atminimo šachmatų turnyras.
Varžybose dalyvavo 106 įvairaus amžiaus šachmatininkai iš Klaipėdos, Telšių, Gargždų, Jurbarko, Raseinių, Akmenės, Šilutės, Šilalės, Pagėgių.
Plungei atstovavo 14 žaidėjų.
Varžybos vyko dviejose grupėse.

Jaunesniųjų grupėje žaidė šachmatininkai, gimę 2007 metais ir jaunesni, iš viso 36 dalyviai. Surinkęs 6,5 taško iš 8 galimų, turnyro nugalėtoju tapo „Babrungo“ pagrindinės mokyklos moksleivis Matas Praspaliauskas. Gerai šitame turnyre sužaidė ir kiti plungiškiai: Ugnius Žalimas, Arnas Vaištaras, Ignas Ščupokas ir Barbora Gedvilaitė.
Kitame turnyre žaidė 70 įvairaus amžiaus šachmatininkų. Turnyro nugalėtoju tapo Plungės sporto ir rekreacijos centro treneris, FIDE meistras Sigitas Kalvaitis. Jis surinko 8,5 taško iš 9 galimų. Moterų įskaitoje puikiai pasirodė ir antrosios vietos apdovanojimus iškovojo Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos aštuntokė Gabija Meškauskaitė. Moksleivių įskaitoje „Saulės“ gimnazijos abiturientas Gediminas Škerba liko trečias. Geriausiais jaunučiais tapo Edvinas Kurmis ir Ignas Mačiuitis, atitinkamai užėmę pirmąją ir antrąją vietas.
Plungiškiai šiose varžybose eilinį kartą įrodė, jog gali dominuoti ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų šachmatų turnyruose.

P

Plungės VŠK „Bokštas“ nuotraukose: (viršuje) kairėje – FM Sigitas Kalvaitis, (apačioje) priekyje pirmas iš dešinės – Matas Praspaliauskas.