images/articlephotos/Dubingiu2018_prizininkai.jpg2018 metų gegužės 19-20 dienomis Dubingiuose (Molėtų r. sav.) vyko 2018 metų Lietuvos vaikų-jaunučių-jaunių greitųjų šachmatų ir žaibo čempionatai. Dalyvavo daugiau kaip 300 jaunųjų šachmatininkų (nuo 8 iki 18 metų) iš įvairių Lietuvos miestų. Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo 11 auklėtinių.
Pirmą dieną įvyko žaibo čempionatas. Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais. Geriausiai sekėsi jauniausiam plungiškiui, M. Valančiaus pradinės mokyklos “Saulės” skyriaus pirmokui Karoliui Kapickiui. Karolis, surinkęs 6 taškus iš 9 galimų, iškovojo pirmąją vietą. Puikiai sužaidė ir Senamiesčio mokyklos aštuntokas Ignas Mačiuitis. Jis amžiaus grupėje iki 16 metų iškovojo antrąją vietą. Ignas surinko 6,5 taško iš 9 galimų.
Antrąją dieną vyko greitųjų šachmatų čempionatas. Vėl geriausiai sekėsi Karoliui. Jis surinko 7 taškus iš 8 galimų ir pelnė pirmosios vietos apdovanojimus. Trečiąsias vietas iškovojo Ignas Mačiuitis (6 taškai) ir A. Jucio pagrindinės mokyklos antrokė Agota Kontrimaitė (5 taškai). Agota žaidė amžiaus grupėje iki 10 metų.
Amžiaus grupėje iki 12 metų geriausiai sužaidė Ugnius Žalimas ir Matas Praspaliauskas.
Gerai pasirodė Gabija Meškauskaitė (M16), Ernestas Kurmis (B18). Kitų šachmatininkų rezultatai kuklesni.
Danguolės Kontrimienės nuotraukoje kairėje (dėkojame!) iš kairės į dešinę: Agota Kontrimaitė, Ignas Mačiuitis ir Karolis Kapickis. 
images/articlephotos/Dubingiai2018_visi.jpg
Ritos Kapickienės nuotraukoje (dėkingi!) – plungiškių grupė.
Išsamūs varžybų rezultatai skelbiami www.chess-results.com.