images/articlephotos/tas-nuostabusis2018.jpg2018 m. birželio 2 d. (šeštadienį) Klaipėdoje vyko šachmatų turnyras „Tas nuostabus šachmatų pasaulis“. Viso dalyvavo 42 šachmatininkai nuo penkerių iki devyniolikos metų iš Gargždų, Klaipėdos, Kėdainių, Plungės. Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo šeši auklėtiniai.
Varžybos vyko trijuose pogrupiuose. Pirmajame žaidė vaikai nuo 5 iki 8 metų (6 dalyviai). Jame dalyvavo aštuonmetis plungiškis Karolis Kapickis. Karolis visas penkias partijas laimėjo ir iškovojo pirmosios vietos apdovanojimus.
Antrajame pogrupyje žaidė 9-12 metų jaunučiai. Dalyvavo 26 jaunieji šachmatininkai. Žaidė 7 ratus šveicariška sistema. Šiame pogrupyje žaidęs plungiškis vienuolikametis Matas Praspaliauskas, surinkęs 5,5 taško iš 7 galimų, iškovojo antrąją vietą. O Mato bendraamžė Barbora Gedvilaitė, surinkusi 4 taškus, iškovojo antrosios vietos apdovanojimus mergaičių tarpe.
Vyresniųjų pogrupyje (13-19 metų, 10 dalyvių) žaidė trys plungiškiai. Geriausiai sekėsi 17-čiui Ernestui Kurmiui. Jis surinko 5,5 taško iš 7 galimų (kaip ir pirma vieta), tačiau dėl papildomų rodiklių liko antras. Tašku mažiau surinkęs brolis Edvinas (15-metis) liko penktas. Gabija Meškauskaitė (15-metė) – antra tarp merginų.
Ritos Kapickienės nuotraukoje (dėkojame!) – plungiškių grupė po varžybų Klaipėdoje. Iš kairės į dešinę pirmoje eilėje: Matas Praspaliauskas ir Karolis Kapickis, stovintys aukščiau: Ernestas Kurmis, Barbora Gedvilaitė, Edvinas Kurmis ir Gabija Meškauskaitė.